• Pass_New8.jpg
  • Pass_New9.jpg
  • Pass_New10.jpg
  • Pass_New12.jpg
  • Pass_New13.jpg
  • Pass_New14.jpg
  • Pass_New15.jpg
  • Pass_New16.jpg
  • Pass_New17.jpg

Ekologické centrum Sever v Hradci Králové

V pátek 2.10. 2020 proběhl projektový den mimo mateřskou školu. S dětmi jsme se vypravili autobusem do Hradce Králové do Ekologického centra Sever, kde na děti čekal program s názvem – Hnutí Brontosaurus. V ekologickém centru nás seznámili s přírodou a jak jí chránit, nadále jsme si povídali o jehličnatých a listnatých stromech. Poté si děti mohly vyrobit svůj vlastní papír, který si odvezly domů, ukázat svým maminkám. V neposlední řadě jsme viděli i Krtečka, který nám povídal o třídění odpadu a proč a jak s odpadem zacházet. Děti velice bavily a doufáme, že se do ekologického centra ještě někdy podíváme.

Hvězdárna a Planetárium Hradec Králové

Dne 29.9. jsme s dětmi navštívili Hvězdárnu a Planetárium v Hradci Králové. V digitálním planetáriu byl přímo uspořádaný program pro mateřské školy, který se zaměřuje na seznámení dětí s planetami, souhvězdími, vesmírem, střídání dne a noci a spatření noční oblohy. Na konci programu se děti koukaly na film jako v kině, a to na astronomickou pohádku Se zvířátky o vesmíru. Děti si tento den velice užily a budeme doufat, že se tam opět někdy vydáme.

Dům Pod Jasanem - Tkalcovské muzeum

V září jsme s dětmi navštívili Dům Pod Jasanem v Trutnově, kde se nachází krásné tkalcovské muzeum. Absolvovali jsme program, který se nazýval „ Jak žily děti před 100 lety“. Paní Martina, která se o nás hezky starala celý den, měla pro děti připraveno několik překvapení. Děti si zkusily vyrobit své vlastní mýdlo, kde později přivezli svým maminkám. Poté, jsme zkoušeli přes staré tkalcovské stroje, vyrobit náramek ze lnu. Nakonec si děti pohrály na hřišti a užívaly si venkovské a tiché atmosféry. Doufáme, že zase brzy se na toto krásné místo, budeme moci vydat.

Hravé plavání

Od 9.9. začala naše mateřská škola jezdit na hravé plavání do Mětského bazénu v Trutnově. Jezdí děti ve věku od 4. let v počtu 12ti dětí. Děti si plavecký výcvik velice užívají, seznamují se s vodou, překonávají strach z vody, hrají různé hry a učí se základní dovenosti, které je připraví pro další pobyt ve vodě. Doufám, že tento plavecký výcvik budeme moci absolvovat i příští rok, aby mohly jezdit i děti, které letos nemohou tento výcvik absolvovat.

Den dětí 1.6. 2020

Dne 1.6. 2020 jsme pro děti připravili na jejich svátek menší oslavu. Oslava probíhala 1.6. na zahradě naší školky. Na děti čekalo 10 stanovišť, kde plnily různé úkoly a jako odměnu za splněné úkoly, děti dostaly sladké odměny a muffiny. Děti si tento den pořádně užily a už se těší na příští rok.

Realizujeme projekty podpořené EU

EU sablony III

EU plakat maly 2018

Adresa školy

ZŠ a MŠ Radvanice

Radvanice 171 
542 12 Radvanice v Čechách

map

Přihlašování uživatelů