Ve čtvrtek 2. prosince naši školku navštívila Malá technická univerzita se svým programem „Stavitel města“. Nejprve se děti seznámily s pravidly bezpečnosti na stavbě. Potom se rozdělily do skupin a podle plánku stavěly silnice z velkých kostek puzzle. Jednotlivé skupiny svoje silnice propojily v jedno velké město. Společně město pojmenovaly. Dalším úkolem bylo vybrat si budovu (základní škola, mateřská škola, benzinka, nemocnice, vlakové nádraží, autobusové nádraží, obchody, hasičská zbrojnice, policie a další), kterou budou stavět. Děti stavěly z oblíbené stavebnice Lego duplo a nesměly zapomenout ani na střechu a komín. Nakonec měly své stavby umístit pomocí značek do mapy. To pro ně nebylo jednoduché, ale nakonec si poradily. Celý program byl zakončen předáváním diplomů s udělením titulu „Stavitel města“. Dětem se program moc líbil. Při práci ve skupinách výborně spolupracovaly a ty starší velmi ochotně pomáhaly mladším kamarádům.