V pondělí 29. 4. 2024 za námi na školní zahradu přijel pan sokolník se svými kamarády dravci. Přivezl nejrozšířenější druhy, kteří u nás žijí. Děti byly ve velkém očekávání, co se bude vlastně dít. Dravci byli rozmístěni na svých bidýlkách a trpělivě vyčkávali, až na ně přijde řada a budou moci ukázat, co všechno dovedou. Pan sokolník, vždy každého dravce představil svým jménem a děti se dozvěděly spoustu nových informací z jejich života. Také jsme mohli pozorovat jejich tichý let a stavbu těla. Dalším lákadlem pro děti bylo vyzkoušet si, držení dravce na sokolnické rukavici nebo si přímo krásného opeřence pohladit.

Děti byly z předvádění dravců a sov velice nadšené a v neposlední řadě je čekalo ještě jedno překvapení, které netušil ani pan sokolník. A to, že se nám jeden opeřenec, jménem Niko, na školní zahradu po vypuštění nevrátil. Všichni jsme čekali s napětím, jak tato akce dopadne. Nakonec se pan sokolník s dětmi rozloučil a vydal se autem za svým opeřencem, protože podle vysílačky věděl, kde se jeho svěřenec nachází a ještě dodal, že sokolnictví je především o trpělivosti. Tak doufáme, že došlo k brzkému shledání.