Od příštího měsíce ve zkušebním provozu a příští rok již naplno bude naše škola v hodinách fyziky využívat novou interaktivní učebnici s rozšířenou realitou. Pro tuto chvíli je to nejmodernější učebnice tohoto

času na trhu i s tím, že získala doložku MŠMT.

Vše tak bude na jednom místě, veškeré materiály budou mít žáci k dispozici jak doma, tak i na svých cestách. Vividbooks totiž funguje jak na PC, tabletu, notebooku, tak i na mobilním telefonu. Poskytuje žákům interaktivní lekce, testy a procvičování, pracovní listy s rozšířenou realitou a pro učitele pak metodické inspirace či návody na experimenty.

Fyziku se nepřestaneme učit, jen se ji budeme učit trochu jinak, než jste byli zvyklí. Vývoj vědy a techniky jde neustále dopředu. Co bylo před pár lety pro člověka nepředstavitelné či nemožné, je dnes zcela reálné. Vždyť rozšířená realita je využívána v mnoha profesích, oborech, firmách (vojenství, lékařství, stavitelství, marketing…).

Mgr. R. Hager, ředitel školy