Nastávající vánoční dny jsme s dětmi započaly v pátek 12. prosince, vystoupením v Penzionu Radvanice, kde se uskutečnilo setkání občanů obcí Radvanic, Jívky a Chvalče. Děti měly připravené pěkné kulturní pásmo, které se setkalo s velkým úspěchem, za což byly odměněny krásným dárkem, v podobě ručně tvořeného sněhuláka a balíčkem cukrovinek.
V průběhu posledního týdne, před vánočními prázdninami, jsme s dětmi, stejně jako každý rok, obešly s přáníčkem a básničkou všechny firmy a instituce v naší obci, a popřály krásné sváteční dny. A přibyly další dobroty.
Ve čtvrtek na děti čekaly dárečky pod stromečkem ve školce, a to v podobě hraček, her a výukových pomůcek. Odpoledne pak ještě besídka pro rodiče, další příbuzné a známé, kde se děti představily jako herci v pohádkách, zpěváčci písniček a recitátoři básniček, za což opět sklidily zasloužený potlesk. Tímto však setkání dětí, rodičů a učitelek nekončilo, protože na ně čekaly připravené dílničky, kde se dalo vyrobit něco pěkného pro všechny blízké našich děti, mini jarmark a samozřejmě posezení s malým občerstvením pro všechny přítomné. Na hladký průběh, myšleno s humorem, dohlížely Alice, Lada a náš pan ředitel.
V pátek nastal den ,,D“, a všichni jsme se rozutekli na vánoční prázdniny.
Touto cestou, bychom chtěli poděkovat všem rodičům za pěknou spolupráci v tomto roce a těšíme se na rok 2026. KRÁSNÉ VÁNOCE
Dnes, poprvé v tomto školním roce, naše děti navštívil fitness trenér pan Patrik Petráček. Tento pohybově zábavný program je přizpůsobený jak pro nejmenší děti, tak i pro předškoláky. Všichni přivítali pana Patrika s nadšením a radostí, a s vidinou příjemně stráveného dopoledního času. V této aktivitě trenér pracuje s prvky, jako je rychlost, koordinace těla, vnímavost, představivost či hrubá motorika. Celý tento projekt je nejen super změna pro naše dětičky, ale také inspirací pro nás, učitelky.
Tradiční adventní událostí v naší školce je návštěva nadpozemských bytostí v základní škole. Již od rána děti tvoří v andělském nebo čertím duchu a chystají se, na již zmíněnou návštěvu ,,pekla peklíčka“ u starších kamarádů ve škole. Čert, Anděl a Mikuláš vyslechnou pochvaly nebo drobné hříchy dětí a za pěknou básničku, písničku si odnášejí odměnu ve formě balíčku.
Cílem je dětem připomenout tradici a zábavnou formou poučit o dobru a zlu.
Dnes naší školku navštívil ,, hudební šoumen“, a to doslova a do písmene. Hned v úvodu to děti ,,rozjely“ hrou na tělo, do rytmu známých melodií a písniček. Dále viděly a slyšely, co umí moderní hudební technika. Na řadu totiž přišly hudební hádanky: Co že to slyšíte za hudební nástroj? Hned poté rozlišovaly rytmus- pomalý a rychlý, zkusily si rytmus na čtyři doby pomocí hudebního nástroje a tanec Macarena s českým textem. Vybrané dětské hvězdy z naší školky si zazpívaly společně do mikrofonu a závěr byl velkolepý, došlo na společný tanec všech dětí, i paní učitelky se zapojily. Po celou dobu nám to v herně svítilo a barevně blikalo jako na opravdové diskotéce. A to je to, co děti baví. Zážitky a prožitky.
Na úplném začátku bylo naší mateřské škole nabídnuto, manželi Vavříkovými, zapojit se do tohoto projektu. Projekt je realizovaný Nadačním fondem LEPŠÍ ŽIVOT, pod záštitou MŠMT. Akce probíhala po dobu pěti týdnů, kdy si děti spolu s rodiči přečetli, za týden, danou knihu, nakreslily tematický obrázek a ,,šlo se na další knížku“. Tato aktivita byla ukončena krátkým setkáním se zástupcem nakladatelství Advent- orion, dětmi, učitelkami a rodiči. Každý malý čtenář byl odměněn knihou.
Tímto děkujeme všem, kteří se do projektu zapojili, a to hlavně za trpělivost, pilné čtení, vyprávění o přečtené knize a kreslení.
Strana 4 z 23