Po delší době jsme dnes s dětmi vyrazily ráno autobusem směrem Jívka Horní Vernéřovice, abychom navštívili kamarády v tamní mateřské škole. Po chvilce hraní nás čekala společná svačinka, a po ní jsme se vydali k hasičské zbrojnici, kde na nás již čekaly dvě slečny- policistky z Městské policie v Trutnově. Přijely s úžasným preventivním programem, které děti velmi zaujal. Policistky dětem vysvětlily vše, co se týká jejich práce. Předvedly a popsaly veškeré vybavení, které ke své práci potřebují. Tedy výzbroj, výstroj a prostředky, které policisté používají. Zároveň však musely stíhat odpovídat na nespočet otázek, které jim děti pokládaly. Po předvedení veškeré výzbroje a výstroje si děti tyto pomůcky mohly prohlédnout, osahat. Nejžádanější byla pouta, pepřový sprej, obušek, policejní vesty a čepice. Dále to byla speciální technika k odchytávání hadů, kterou si všichni také mohli vyzkoušet. Na závěr děti dostaly drobné dárky a nastalo loučení. Policistky se s námi rozloučily světelnými a zvukovými signály, kterými je auto městských policistů vybaveno.
Moc děkujeme všem, kteří pro nás a naše děti ze školky připravili báječné a poučné dopoledne.
V pondělí 2. 6. 2025 proběhl v naší mateřské školce dětský den, který se konal, z důvodu nepříznivého počasí, ve vnitřních prostorách. Pro hry a dovednostní úkoly jsme využily opravdu každý prostor a to jak herny, šatničky i chodby. Pro děti byl připravený program plný zábavy a nesl se v duchu ,, ŽIVOT NA FARMĚ“. Celé dopoledne bylo plné smíchu a radosti. Na závěr byli všichni odměněni za svou aktivitu a nadšení. A bez koho by tento den ještě neproběhnul? No přeci bez našich milých ,,deváťáků“ ze školy, kteří se chopili všech aktivit, které byly potřeba, aby tento se tento den úspěšně udál. A tak ještě jednou děkujeme dětem ze z deváté třídy i dětičkám ze školky za fajn dopoledne.
Ve čtvrtek, 29. 5. 2025, k nám do školky zavítali pracovníci HZS v Trutnově. Konkrétně paní Ing. Jitka Hofmanová a její kolega Láďa, který pracuje jako zajišťovatel příčin požárů, aby dětem představili preventivní program Hasík. Společně dětem přiblížili práci hasičů a s tím i vše, co ke své práci potřebují. Děti se dozvěděly důležité informace, formou hry, o požární ochraně, o důležitých telefonních číslech. Ale také to, jak požárům předcházet a co dělat, když takový požár vypukne. Děti si mohly vyzkoušet ,,opravdové“ ochranné pomůcky a vybavení hasiče. Zajímavou částí programu byla aktivita s domečkem, kdy jim pan hasič Láďa vysvětlil a názorně ukázal jak se zachovat při požáru v domě, bytě. Děti si následně mohly získané informace zopakovat a ověřit při vypracování pracovního listu. Na samý závěr jsme dostali od HZS Královéhradeckého kraje odměny v podobě výukových materiálů. Děti celé dopoledne, při jejich činnostech, doprovázel drak Hasík, který je symbolem programu.
Moc děkujeme oběma instruktorům, že si na nás udělali čas a těšíme se někdy příště.
V pondělí 7. dubna 2025 do naší mateřské školy zavítala paní Mgr. Anna Plovajková se svým zábavným vzdělávacím programem pro děti, který se nesl v duchu, ,,co dělají, o čem přemýšlí zvířata v ZOO, když tam nejsou návštěvníci“. To vše a mnohé jiné se děti dozvěděly právě v tomto interaktivním vzdělávacím programu, a to za pomocí písniček, které jsou doprovázeny hrou na ukulele. Hlavní roli v písničkách měli, jak jinak, zvířata ze ZOO. Co bylo důležité, že každá písnička v sobě nesla určité ponaučení, vzkaz, nám návštěvníkům. Tedy, ocení zvířata, když v ZOO křičíme, když vyhazujeme odpadky mimo určená místa, když se snažíme zvířata krmit? Tohle všechno a spoustu dalšího se děti dozvěděly během zábavného dopoledne. Příjemným zpestřením programu byl živý pejsek Terezka, která dětem předvedla svá naučená kouzla. Děti se tak na chvíli mohly stát psím trenérem a zkusit si, jestli je Terezka také poslechne, jako svojí paní trenérku.
Myslím, že děti dostaly zábavnou formou spoustu užitečných informací a zároveň dobrý tip na výlet s rodiči, kterým se jistě rády, nově nabytými informacemi, pochlubí.
Po nějaké době nás v měsíci dubnu, a to přímo na jeho začátku, opět navštívil muzikant, pan Martin Kubát, s vystoupením, které nás naladilo do jarní atmosféry. Dětem předvedl hudební pásmo písniček, které znaly a zpívaly si již jejich maminky i babičky. Pan Martin Kubát učí děti vnímat hudbu a ukazuje, že hudbou se dá vyjádřit nálada, také pohladit po duši, udělat radost druhému.
Dětem ve svém pořadu předvedl hrou na klavír cvrlikání ptáčků, sluníčko, přírodu. Zkrátka vše, co na jaře ožívá, zpívá a tančí a to vše s kamarádkou, panenkou Andulkou. Děti si poslechly ukázky vážné hudby, jako jsou skladby B. Martinů, Vivaldiho, ale i lidové písně. Například Vyjdi, vyjdi slunéčko, Když jsem husy pásala, Andulko šafářova atd.
Děti se do tohoto programu zapojily zpěvem a hrou na Orffovy hudební nástroje a nejedna písnička je zvedla ze židliček.
Strana 7 z 23